Милан бе много близо да закръгли една година без загуба като гост в Серия А. Поражението от Торино снощи бе първо за росонерите далеч от дома от 20 ноември миналата година, когато паднаха във Флоренция с 3:4. След това Милан имаше 17 поредни гостувания без загуба, което беше най-дългата действаща серия в топ пет първенствата на Европа. В този период хората на Пиоли спечелиха 12 победи и пет пъти завършиха наравно.

Срещу Торино шампионите допуснаха два гола в рамките на 2 минути през първото полувреме. Росонерите вече са инкасирали 13 гола през сезона в първенството, което прави по повече от един на мач.

Още по-болезнено е, че Милан пусна тези два гола през първото полувреме срещу отбора на Торино, който в останалите 11 мача до тук през сезона имаше общо 2 отбелязани гола през първите полувремена на мачовете си.